כאב נוירופטי

 

כאב נוירופטי הוא תחושה הנובעת מתפקוד לקוי של מערכת העצבים. הכאב נובע אם מגורמים פנימיים של פתולוגיה במערכת העצבים, או כנלווה לפציעה או טראומה. הסיבות לכאב נוירופתי רבות והוא יכול להיגרם כתוצאה מסוכרת, טרשת נפוצה, שלבקת חוגרת, אלכוהוליזם, פציעת גב, ירך או רגל, כתוצאה מטיפולים כימותרפיים או כתוצאה מניתוח קטיעה (כאבי פנטום).

 

כאב נוירופתי מתואר לעיתים קרובות ככאב פתאומי חד, או תחושת שריפה. הכאב הנוירופתי יכול להתבטא גם כתחושת נימול, או תחושה שהאיבר "נרדם".

 

הכאב הנוירופתי נגרם כתוצאה משיבוש במערכת העצבית, הגורם לשחרור מואץ של מוליכים עצביים שמאותתים על כאב. חוסר היכולת של המערכת העצבית לנטרל את המוליכים העצביים גורמים לאיתותים של כאב מהאזור הפגוע. עמוד השדרה מפענח את האיתותים הללו ככאב, גם אם אין גורם חיצוני המחולל את הכאב.

נוירופתיה סוכרתית – נגרמת כתוצאה מרמות סוכר גבוהות בדם, אשר גורמות לפגיעה במערכת העצבים ההיקפית. הנוירופתיה הסוכרתית היא אחד הסיבוכים השכיחים של מחלת הסוכרת, והיא תפגע בעד 50% מהחולים הסוכרתיים. הטיפול הטוב ביותר בנוירופתיה הסוכרתית הוא השמירה על איזון רמות הסוכר בדם, אך כאשר הפגיעה היא קבועה, ניתן לסייע בטיפול תרופתיים.

לקריאה אודות טיפול בפצעים סוכרתיים, לחצו כאן.

 

כאב נוירופטי - טיפול בבי קיור לייזר

 

בי-קיור לייזר מציע טיפול יעיל, בריא וטבעי לכאבים נוירופתיים. מטופלים רבים הסובלים מסוכרת מחזיקים במכשיר כדי גם לטפל בפצעים קשיי ריפוי כתוצאה מהסוכרת וגם בכאבים נוירופטיים הנלווים למחלה קשה זו.

פרופ' זאב פידלמן, מומחה לרפואה פנימית וגריאטריה, על הטיפול בחולה בן 82, חולה סכרת המלווה בנוירופתיה קשה: "לאחר טיפול של שבוע ימים, סף הכאב (VAS) ירד מ 7 ל 1. לאור הממצאים, אני יכול להמליץ על שימוש בבי-קיור לייזר פרו כמכשיר עזר בשילוב עם הטיפול הקונבנציונלי כדי להוריד את סף הכאב".