הכירו את הטכנולוגיה החדשנית לטיפול בפצעים סוכרתיים

לפי נתוני משרד הבריאות עולה כי בישראל ישנם מעל 400,000 חולי סוכרת, וכ-75,000 מביניהם סובלים מרגל סוכרתית המקשה עליהם לתפקד בפעולות היומיום. 
עד היום, המענה הרפואי עבור חולים אלו היה מוגבל. כתוצאה מכך, מטופלים רבים המשיכו לסבול מפצעים סוכרתיים והיעדר טיפול יעיל או הזנחה הובילו לעתים להתפשטות והעמקה מסוכנת של הפצעים עד להגעה לניתוחי כריתת גפיים והידרדרות בריאותית מסכנת חיים (!).
 
בימים אלו, אריקה כרמל בע"מ משיקה בישראל טכנולוגיה ביתית חדשנית המטפלת בפצעים הסוכרתיים בלייזר רך, מונעת את הדרדרות הפצעים ואף מרפאת אותם. 
דר' חגי אמיר, מומחה בכירורגיה אורתופדית ושיקום, משתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך לטיפול ושיקום חולים עם פצעים סוכרתיים, והוא ועמיתיו מעידים על תוצאות טיפוליות טובות.
 

טיפול בפצעי סוכרת בעזרת טכנולוגיה ישראלית פורצת דרך

טיפול בפצעים סוכרתיים נעשה באמצעות בי-קיור לייזר פרו, המבוסס על טכנולוגיית הלייזר הרך אשר נוסתה ונעשה בה שימוש ע"י מיטב המומחים בישראל.
 
בי-קיור לייזר פרו מפיק אלומת לייזר רך המטפלת בפצעים סוכרתיים ופצעים קשיי ריפוי. לפי מחקרים שנערכו בנושא, יעילות המכשיר הוכחה במקרים רבים.
התקבלו תוצאות טיפול איכותיות המגיעות עד לסגירה מוחלטת של הפצעים, גם בקרב מטופלים במצב קשה במיוחד, החל מפצעים קטנים במיוחד, ועד לסגירת פצעים בשטח של 24 סמ"ר.
יש לציין כי רבים מהמטופלים המשתמשים במכשיר מעדיפים את הטיפול במכשיר גם בשל יעילותו, וגם בשל הנוחות של השימוש הביתי.
 

עולם הרפואה מאמץ את המכשיר בזכות התוצאות המרשימות בריפוי פצעים סוכרתיים

בפיקוחו של פרופ' זאב פידלמן, מומחה לרפואה פנימית וגריאטריה טופלו בבי-קיור לייזר פרו חולי סוכרת הסובלים מפצעים קשים, והתוצאות הראו הצלחה רבה תוך מספר שבועות, הן בטיפול בפצעים עד לסגירתם, והן בטיפול בכאבים נוירופתיים מהם סובלים חולי סוכרת רבים.
בעקבות השימוש במכשיר הביתי, מטופלי המחלקה זכו לטיפול איכותי בזמן קצר "כבר לאחר 7 ימי טיפול של 5 דקות ביום בבי-קיור לייזר פרו ניתן לראות כי הפצע מתחיל להגליד." מספר פרופ' פידלמן "לאחר 30 ימי טיפול, הפצע נסגר כמעט לחלוטין."
 
פרופ' דניאל רייס, לשעבר מנהל המחלקה האורתופדית ברמב"ם, לשעבר נשיא איגוד האורתופדים מצא בטיפול בבי-קיור לייזר פרו מענה רפואי לטיפול בפצעים סוכרתיים ופצעים קשיי ריפוי. "הבי-קיור לייזר פרו הוא טיפול משלים טוב לפצעים ומסייע משמעותית בעידוד מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף ליצירת קולגן ואלסטין, בחידוש רקמת העור ובהאצת הניקוז הלימפטי להפחתת הדלקת." כמו כן מוסיף פרופ' רייס "המכשיר גורם לשחרור אנדורפינים המשככים כאב (יעילות נוספת משמעותית לסובלים מכאבים נוירופתיים). כל אלו מסייעים להאצת תהליכי הריפוי של פצעים תוך יצירת רקמת עור חדשה ובריאה."
 

החיים החדשים של סוכרתיים בישראל

יעקב לרנר, מראשוני המטופלים בבי-קיור לייזר לפצע סכרתי מספר:
"לפני כשנה נפלתי ונפצעתי ברגל ימין, בחלק התחתון ונוצר בור של 8X7 ס"מ בגודלו. עברתי טיפולים, במספר בתי חולים באזור ולא חל שיפור בריפוי הפצע. עברתי טיפולים בתא לחץ חמצני לחולי סוכרת ולא חל שיפור ואז קראתי בעיתון פרסום על המכשיר הנ"ל.
תוך 3 חודשים הטיפול בבי-קיור לייזר החזיר את הרגל למצב בריא. שלבי הריפוי היו ללא כאבים וללא תופעות לוואי. אמרו לי כל הזמן שהזמן הדרוש לריפוי מושלם הינו 3 שנים לפחות ואף יעצו לי לקטוע את כף רגלי."  
 

המטופל דן ש. מספר:

"ברגלי נפער פצע בקוטר 2-3 ס"מ והמקום זוהם. מאחר ואני סכרתי, יעצו לי שני רופאים לחבוש את המקום תוך שימוש באנטיביוטיקה ומשחת פוסידין. לאחר הקפדה של 3 חודשים על חבישה ושמירה מזיהום, אובחן רק שיפור קטן. לאחר שראיתי פרסומת על בי-קיור לייזר בעיתון, החלטתי לנסות ולהיעזר בו. פעמיים ביום הורדתי התחבושות ולאחר רחיצה בסבון אנטיספטי הפעלתי את המכשיר ישירות על הפצע,
 4 דקות בכל פעם. לשמחתי תוך כשבועיים של טיפול בבי-קיור לייזר הפצע נסגר כמעט לגמרי. בכבוד רב ובתודה, דן" בשיחת מעקב עם דן שערכנו לאחרונה, הוא סיפר בהתרגשות רבה שהבי-קיור לייזר מלווה אותו בכל אשר יילך והוא ממשיך להסתמך עליו בטיפול בפצעים הנוספים שהוא חווה ברגלו הסוכרתית.
 
 

כיצד ניתן לבצע את הטיפול בבית?

באופן טבעי, המטופלים דואגים בראש ובראשונה לנוחיותם ובמקרה הנוכחי הם מקבלים את מבוקשם מפני שהטיפול נעשה בבית המטופל, בליווי ובהדרכת אחות והוא אינו כרוך בכאב או באי נוחות וללא תופעות לוואי ידועות.
הטיפול בבי-קיור לייזר פרו מתבצע בנוסף לפרוטוקול הטיפולים הסטנדרטי של המטופל ולא מחליף אותו. הטיפול המומלץ מתבצע פעם ביום למשך 8 דקות על כל יחידת שטח פצע של 4.5 סמ"ר.
 
הטיפול מושק בימים אלו בישראל בשיתוף עם חברת "סל שירותי סיעוד", אשר הקצתה לנושא את מערך האחיות והמטפלים המקצועיים הארצי שברשותה להגעה עד לבית המטופל, לביצוע ניקוי הפצע, טיפול, ביצוע חבישה מתקדמת, הדרכה וליווי אישי של המטופל לכל אורך התהליך ועד לסיום הטיפול בפצע.